Zakuwanie węży hydraulicznych

Powrót do aktualności

Zakuwanie węży hydraulicznych

Zakuwanie węży hydraulicznych nazywanie również okuwaniem węży, to nic innego jak trwałe połączenie węża (przewodu) z jego końcówką. Węże hydrauliczne znajdują szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach. Ważną rolę pełnią również w mechanice samochodowej. Przepływają w nich różnego rodzaju płyny, dlatego też dobry wąż hydrauliczny musi cechować się odpowiednią szczelnością oraz wytrzymałością. Węże hydrauliczne wymagają zatem odpowiedniej końcówki, tzw. zakucia.

Na czym polega zakuwanie węży Małopolska, Podkarpacie i okolice?

Zakuwanie węży hydraulicznych nie jest procesem skomplikowanym, wymaga jednak posiadania specjalnej maszyny. Wystarczy przyciąć wąż na odpowiednią długość, umieścić tuleje zaciskową oraz do jego otworu włożyć metalową końcówkę. Następnym krokiem jest wsadzenie węża do specjalnej prasy hydraulicznej, zwanej zakuwarką. Ustawia się na niej odpowiednią średnicę zakuwania, w zależności od węża hydraulicznego, którego potrzebujemy zakuć.

Zakuwanie węży hydraulicznych – o czym należy pamiętać?

Przede wszystkim należy pamiętać o podstawach. Przewody hydrauliczne różnią się średnicą i oplotem, ale także zakresem dopuszczalnej temperatury czy ciśnienia. Końcówki także występują w różnych rozmiarach i rodzajach. Trzeba uwzględnić specyfikę poszczególnych elementów podczas realizacji procesu znakowania. Wszystkie parametry muszą być uwzględnione, gdyż od tego zależy trwałość i szczelność wykonanych zakuć. Jeśli nie mamy doświadczenia z zakuwaniem węży, a mają spełniać one istotną rolę, warto zlecić zakuwanie fachowcom.

Potrzebujesz zakuć wąż ? Nie zwlekaj i skontaktuj się z nami!

Skontaktuj się z nami

Wyślij do nas wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak będzie to możliwe.