Jak wyciągnąć zapieczone wtryskiwacze?

Powrót do aktualności

wyciąganie zapieczonych wtryskiwaczy małopolska

Jak wyciągnąć zapieczone wtryskiwacze?

Jak wyciągnąć zapieczone wtryskiwacze? W Internecie można znaleźć wiele porad jakimi płynami zalać i jak wyciągnąć zapieczone wtryskiwacze. Nie zawsze jednak te sposoby działają. Profesjonalne preparaty pozwalają usunąć brud i rdzę z wierzchniej części wtryskiwaczy, dzięki czemu często udaje się je wykręcić. Jednak gdy ten sposób zawiedzie ani próby mechanicznego czyszczenia wtryskiwaczy, ani używanie preparatów typu WD-40 nic nam nie dadzą. Często zdarza się bowiem, że wtryskiwacze tak mocno przykleją się do gniazda, że sami sobie nie poradzimy.

Co zrobić z zapieczonym wtryskiwaczem?

Niestety bez drogiego, profesjonalnego sprzętu nie jesteśmy w stanie wiele zrobić. Używanie różnego rodzaju narzędzi oraz płynów nieprzeznaczonych do wyciągania wtryskiwaczy sprawi nam tylko dodatkowe kłopoty oraz spowoduje, że łatwy sposób możemy uszkodzić głowicę silnika oraz pokrywę zaworów, a to może nas wpędzić w dodatkowe ogromne koszty. Zdecydowanie najskuteczniejszym i najbardziej bezpiecznym sposobem na wyciągnięcie zapieczonych wtryskiwaczy jest wykorzystanie specjalistycznych urządzeń o napędzie hydraulicznym. Dzięki wykorzystaniu takiej prasy, której siła ciągu sięga nawet 20 ton możliwe jest usunięcie każdego, nawet najbardziej zapieczonego wtryskiwacza i to bez żadnych uszkodzeń. Proces ten wcale jednak nie musi trwać tak krótko jak nam się wydaje. Wtryskiwacz wyciągnięty za pomocą prasy może zostać poddany regeneracji, a co za tym idzie wrócić do pełnej sprawności.

Jak się można zabezpieczyć przed zapieczeniem wtryskiwacza?

Niestety nie ma na to złotej rady. Jedynym sposobem jest dbanie o dobrą kondycje układu paliwowego poprzez regularną wymianę filtrów paliwa i tankowanej wysokiej jakości oleju napędowego. Oczywiście istnieje też możliwość wyciągnięcia wtryskiwaczy w samochodzie raz na jakiś czas i ich przeczyszczenia. Należy przy tym uważać, żeby nie uszkodzić wtryskiwacza.

Jak wyciągnąć zapieczone wtryskiwacze?

Masz problem z zapieczonym wtryskiwaczem i nie wiesz co robić? Zadzwoń do nas, a my Ci pomożemy! Zapraszamy również skorzystania z pozostałych naszych usług takich jak: wyciąganie urwanych świec żarowych, naprawa i serwis samochodów osobowych i dostawczych czy wymiana opon.

 

Skontaktuj się z nami

Wyślij do nas wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak będzie to możliwe.